Homeopatické přípravky

Homeopatie patří k jedné z nejrozšířenějších metod léčení. Cílem této metody je léčit nejen nemocný orgán, ale posílit i tzv. životní sílu. Správná homeopatická léčba tak nejen zmírní symptomy, ale uvede vás i do celkového harmonického stavu.


Znáte princip homeopatie? Jde o léčebný přístup, který je založen na myšlence zákona podobnosti, tedy principu léčby „podobného podobným“. Co to znamená? Při rozvoji této metody bylo zjištěno, že látka, která je schopná u zdravého jedince vyvolat specifické symptomy, dokáže ve své homeopatické formě vyléčit nemocného, u něhož se projevují podobné příznaky.

Homeopatie umožňuje také individuální přístup k diagnostice a léčbě pacientů. Při výběru nejvhodnějšího léku musí homeopat brát v úvahu jak problémy na fyzické úrovni, se kterými přicházejí pacienti nejčastěji, tak symptomy mentální a emoční úrovně. K homeopatické praxi patří tedy i hluboké naslouchání klientům, aby bylo zvoleno to pravé homeopatikum.

Co jsou homeopatika?

Homeopatické přípravky jsou vysoce ředěné látky, které nejsou pro organismus toxické a které mají schopnost stimulovat organismus k lepšímu využití vlastních léčebných sil těla. Tyto přípravky se uplatní především při léčbě akutních onemocnění, ale mohou pomáhat i u onemocnění chronických.

Klasická homeopatie preferuje jeden lék

V klasické homeopatii se předepisuje jen jeden lék, jenž je podáván v intervalu, který odpovídá stavu pacienta. U akutních chorob je užíván častěji, u chronických onemocnění je podáván s větším časovým rozestupem. Nejčastější formou homeopatik jsou cukrové globule (kuličky) či granule.

V naší lékárně nabízíme homeopatické výrobky od největšího světového výrobce těchto přípravků – francouzské společnosti Boiron.