Košík je prázdný
×
Nový e-shop

Vážení přátelé, jelikož neustále zlepšujeme naše služby a servis pro naše zákazníky, připravili jsme pro vás zbrusu nový e-shop. Můžete se těšit na širokou nabídku produktů z našeho Centra přírodní medicíny.

Co je to Glutathion?

Dnešní uspěchaná doba plná stresu si velmi často vybírá svou daň v podobě nejrůznějších zdravotních problémů, často s označením civilizační, či autoimunitní.

Hledáme potom pomocníky ať už v lasické, či přírodní medicíně, kteří by nám zdraví opět navrátili. Nedávno jsem narazila na několik zajímavých věcí týkající se Glutathionu, který je jedním z takových pomocníků a ráda bych se s Vámi podělila. Protože je to i novinka v sortimentu naší lékárny.

Co je to vlastně glutathion?

Je to látka tělu vlastní, vzniká v játrech a je obsažena v každé buňce našeho organismu. Jedná se o tripeptid = je složený ze tří aminokyselin (kys. glutamová, cystein, glycin). Získáváme jej z některých druhů potravin (např. zelenina – brokolice, zelí,.., maso, ovoce), tělo je schopné si jej i samo vytvářet. Mladé buňky  (do 30 let) mají glutathionu dostatek, s přibývajícím věkem ale schopnost tvorby klesá. Od 50 let je ho v buňkách o 50 – 70% méně ve srovnání s buňkami mladými. To sebou přináší kromě předčasného stárnutí organismu i řadu nemocí a poškození orgánů.

Ve světě zamořeném nejrůznějšími zbytky chemických látek, které jsou bohužel ve všem, co jíme, pijeme i vdechujeme je nutné náš organismus zbavovat škodlivin. Hlavním detoxikačním orgánem jsou játra a jednou z hlavních očišťujících látek právě Glutathion.

Glutathion má schopnost vázat se na toxiny a těžké kovy a transformovat je do podoby, kterou lze vyloučit močí nebo žlučí z těla ven.

Dle článku Dr. R. Adámka (fytofarmakolog) má glutathion tyto účinky:

 1. Zlepšuje cévní prokrvení všech orgánů, snižuje riziko vzniku trombóz (např. u křečových žil), čímž odstraňuje chorobné důsledky nedostatečného prokrvení.
 2. Zlepšuje činnost a zvyšuje výkon srdce a zabraňuje vzniku řady srdečních chorob.
 3. Potlačuje vznik a rozvoj nemocí trávicího traktu (např. žaludečních vředů, Crohnovy choroby, onemocnění slinivky atd.).
 4. Brání vzniku a vývoji diabetu, zlepšuje jeho stav a chrání orgány těla před diabetickým poškozením.
 5. Podporuje zvýšenou činnost ledvin a chrání je před nemocemi, stejné platí i pro činnost jater (chrání je před vznikem cirhózy).
 6. Zvyšuje imunitu organizmu, zejména protivirovou, a snižuje důsledky onemocnění autoimunitními chorobami.
 7. Zlepšuje metabolismus všech buněk organizmu a zabraňuje tak jejich předčasnému stárnutí a tím i předčasnému stárnutí celého organizmu.
 8. Zlepšuje stav nervového systému, zlepšuje průběh nervových i psychických onemocnění (např. psychózy, schizofrenie apod.).
 9. Zlepšuje stav arteriosklerotických změn (např. mozkových cév).
 10. Neutralizuje toxické látky jako jsou těžké kovy, nejrůznější toxická farmaka, ale také následky elektromagnetického záření a UV záření.
 11. Potlačuje příčiny některých očních chorob – šedý a zelený zákal.
 12. V neposlední řadě stojí za zmínku jeho protinádorový účinek!

Glutathion není toxický ani ve vysokých dávkách. Pro správné blahodárné působení je nutné pravidelné užívání.

Mgr. Daniela Rovenská

Vloženo Od