Košík je prázdný
×
Nový e-shop

Vážení přátelé, jelikož neustále zlepšujeme naše služby a servis pro naše zákazníky, připravili jsme pro vás zbrusu nový e-shop. Můžete se těšit na širokou nabídku produktů z našeho Centra přírodní medicíny.

Seznamte se s těmi, kdo poradí

Náš tým je tvořen profesionály ve svém oboru. Rádi vám se vším poradíme. S naší pomocí naleznete optimální řešení vašeho zdravotního problému.

Personál Centra Zelený Anděl je vyškolen i speciálními kurzy v oblasti Bachových esencí a tkáňových solí. Nebojte se na nás s čímkoli obrátit, rádi pomůžeme s každým problémem, který se týká našeho oboru. Více se o nás dozvíte v krátkých medailoncích.

MVDr. Yvona Hofírková

Poradce Centra Zelený Anděl

 • Absolventka Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně
 • Certifikát Bachovy květové esence
 • Kurz tkáňových solí, v současné době patřím k organizátorům kurzů
 • Absolventka škol klasické homeopatie (čtyřleté studium na Homeopatické fakultě Brno) 

Prožila jsem krásné dětství, kdy mě rodiče učili poznávat a milovat přírodu a mít úctu ke všemu živému. Vystudovala jsem tedy Vysokou školu veterinární, čímž jsem si splnila sen. Kromě zdraví mě vždy přitahovala i etologie, proto jsem se začala zabývat i poruchami chování u psů. V klasické veterinární medicíně jsem ale stále něco hledala, jelikož jsem podvědomě cítila, že zdravotní stav bychom měli posuzovat celostně a zároveň jedinečně. Zlomové v mém životě bylo až setkání s homeopatií. Tam jsem našla odpovědi na své otázky, celostní přístup a hlavně důraz na samoozdravnou schopnost lidského i zvířecího těla.

Homeopatie pomohla mé rodině, změnila mé myšlení a vnímání světa, naučila mě přijímat lidi kolem sebe i sebe samu. Léky pocházející z přírody mají totiž tu správnou přirozenou sílu a energii, která podporuje samo ozdravení. Kromě homeopatie se zabývám i Bachovými esencemi, fytoterapií, tkáňovými solemi a dalšími možnostmi přírodního léčení.

 

Mgr. Martina Dufková 

Poradce Centra Zelený Anděl a lékárník Výdejny zdravotnických potřeb

 • Absolventka Farmaceutické fakulty Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně
 • Dvouleté studium klasické homeopatie
 • Kurz Bachových esencí
 • Kurz Biochemického systému dle Dr. Schüsslera

Po dvacetileté praxi v nejrůznějších lékárenských zařízeních mě k hledání a studiu nových možností, ukrývajících se v přírodní medicíně, přivedla především má stále narůstající nespokojenost se směrem, kterým se současné lékárenství a péče o pacienty ubírá. Vadilo mi, že se do popředí zájmu většiny lékáren dostává kvantita poskytnuté péče nad její kvalitu, a že pacient přestává být vnímán jako „pacient“, nýbrž se stává pouhým "nakupujícím spotřebitelem".

Když se mi naskytla příležitost pracovat v Centru „přírodního typu“, kde se snoubí nejrůznější alternativni metody, které mohou vhodně doplnit klasický přístup západní medicíny a to přesně podle přání a potřeb každého konkrétního pacienta, začala mě má profese opět bavit.

 

Mgr. Daniela Rovenská

Provozovatelka Centra Zelený Anděl a vedoucí  Výdejny zdravotnických potřeb

 • Absolventka Farmaceutické fakulty Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně
 • Dvouleté studium klasické homeopatie
 • Dvouleté studium poradenské psychologie – Katedra teorie – Jiří Adamec
 • kurzy detoxikační medicíny (K I,KII,III.A,III.B) – certifikát pro práci s přístrojem Salvia, zkouška 1. Stupně
 • Absolventka čtyřletého studia klasické homeopatie
 • Kurz Bachovy květové esence
 • Kurz Biochemický systém dle Dr. Schüsslera, nyní i organizátor kurzů v rámci ČR

K alternativní medicíně mě přivedlo onemocnění mého mladšího syna, kdy alopatická léčba byla zcela bez efektu a po více než roční léčbě se naopak postupně přidávaly nežádoucí účinky plynoucí z léčby. V zoufalství jsem hledala další možnosti. Rozhodla jsem se zkusit cestu přírodní medicíny a do měsíce byl syn v pořádku. Začala jsem hledat více informací a souvislostí, následovaly další poznatky, knihy, semináře, kurzy a školy. U přírodní léčby je velmi sympatické, že lze kombinovat více metod, které se vzájemně doplňují svými účinky, případně ji lze použít doplňkově ke klasické léčbě. Přírodní medicína se postupně stala mým koníčkem, posláním i láskou. Jsem vděčná a plná radosti z vyléčení každého dalšího člověka. 

 

Mgr. Jana Benešová

Poradce Centra Zelený Anděl a lékárník Výdejny zdravotnických potřeb

 • Absolventka Farmaceutické fakulty UK Hradec Králové
 • Absolventka tříletého cyklu homeopatie CEDH
 • Kurz Bachových esencí
 • Tkáňové soli

Moje cesta k alternativním způsobům léčby se odvíjela podobně jako u mnoha jiných – přes vlastní zdravotní problémy. Od dětství často nemocná, chronické potíže držené na uzdě kortikoidy, prognóza tristní. Po nástupu do zaměstnání se můj stav rapidně zhoršil a já si zoufala. Slova lékařů „musíte se s tím smířit“ mě ale paradoxně podněcovala k boji, nehodlala jsem rezignovat. A právě tehdy jsem se potkala s homeopatií. Nejdřív při pobytu v zahraničí, kde byla k mému překvapení respektovanou součástí medicíny, a posléze naštěstí i u nás. Neváhala jsem vyzkoušet a po roce jsem byla bez potíží, zdravá… . Vrhla jsem se na tříleté studium CEDH a postupně se dostala k dalším zajímavým metodám, jako např. Bachovy esence, kraniosakrální terapie, kineziologie a systemické konstelace. Všechny je vnímám jako kamínky v mozaice jediného komplexního přístupu k péči o zdraví pacienta. Semináře, samostudium, četba a hledání dalších cest jsou mou vášní i naplněním.

Centrum typu Zelený Anděl byl můj dlouholetý sen, těší mě podobně laděné kolegyně i pacienti, kteří nás vyhledávají. Pocit, že můžu být užitečná a všechno dává smysl – to je skvělé.