Košík je prázdný
×
Nový e-shop

Vážení přátelé, jelikož neustále zlepšujeme naše služby a servis pro naše zákazníky, připravili jsme pro vás zbrusu nový e-shop. Můžete se těšit na širokou nabídku produktů z našeho Centra přírodní medicíny.

Tkáňové soli

Tkáňové soli jsou základní minerální živiny nacházející se v našem organismu. Jejich rovnováha a správný pohyb v tkáních a buňkách jsou nevyhnutelné pro udržení zdraví. Pokud dojde k narušení této minerální rovnováhy, objeví se zdravotní problémy.

Tkáňové soli (známe také jako Schüsslerovy) je název souboru 12 základních minerálních solí, jež jsou přirozenou složkou lidského těla. Správná koncentrace těchto solí zajišťuje rovnováhu a obnovu organismu. Přestože tyto látky získáváme přirozeně z potravy, při současném stylu života, kdy podléháme stresu, nezdravým návykům apod., může v těle docházet k jejich nedostatku. Nedostatečný příjem se pak projeví narušením rovnováhy a nakonec i zdravotními problémy, jejichž symptomy se začnou objevovat v důsledku úbytku některého z minerálů.

Tkáňové soli by se neměly zaměňovat s homeopatií, jelikož v tomto případě je uplatňován zákon deficitu – dodáváme tělu to, co mu podle některých příznaků chybí.

 

Žádná chemie, výroba v souladu s přírodou

Tkáňové soli jsou vyráběny v souladu s přírodou. Při jejich výrobě se využívají moderní přírodní báze bez obsahu cukru, lepku, laktózy a bez živočišných derivátů. Jelikož tyto minerální látky poskytují našim buňkám základní anorganické a dobře vstřebatelné živiny, napomáhají tím k obnovení rovnováhy a regeneraci těla.

Důležité je si uvědomit, že tkáňové soli nepatří mezi klasické léky, protože účinné minerální látky jsou přirozenými složkami organismu.

Jak aplikovat tkáňové soli?

Podobně jako homeopatika jsou látky podávány ve formě pastilek, které se rozpouštějí a vstřebávají v dutině ústní. Před jejich užitím a po užití se doporučuje asi deset minut nejíst a nepít, aby byl účinek co nejlepší. Obvyklá dávka je při chronických stavech 2x denně 1 tableta. Tato léčba je dlouhodobá a při nutnosti rychlejšího účinku se může začít i s vyšším dávkováním. Užívání tkáňových solí je navíc bezpečné, takže je mohou bez obav užívat i děti nebo těhotné a kojící ženy.

V naší nabídce najdete všechny tkáňové soli, včetně doplňkových tkáňových solí a kosmetiky.